Pintslitest 

Pintsel ja värv kuuluvad kokku nagu sukk ja saabas. Kvaliteetne pintsel on jätkusuutlik, aidates Sul värvimaagia purgist välja võluda ning saavutada just soovitud tulemuse. Järgnev artikkel toob selguse, mis vahe on odaval ja kvaliteetsel pintslil ning seletab lahti just kriidivärvi jaoks loodud toodete eripärad ja kasutusviisid.  🖌
Esmapilgul võib kvaliteetse pintsli hind odava (lausa paarisendise!) isendi kõrval
tunduda üüratu. Kiusatus pintsli pealt raha kokku hoida on suur ja võib-olla käsi juba haarabki selle järele... Kuid peatu veidi, et järele mõelda.

Odavuses EI PEITU VÕLU. Praktika on näidanud, et odavalt kätte saadud pintsliga pole võimalik saavutada kaunist, esmaklassilist tulemust. Tihti peavad need vastu vaid ühe värvimis- ja pesukorra.

Faktid kinnitavad, et see pole müügitrikk ega laim:
☛ kehvema kvaliteediga pintslitel on ebaühtlase pikkuse ja läbimõõduga karvad
☛ sageli on ka karvad kehvast materjalist
☛ ebaühtlase pikkuse ja läbimõõduga harjastega pole võimalik saada ilusat viimistlust
☛ karvad tulevad kergesti lahti nii värvimisel kui pesemisel
☛ lahtised karvad värvi sees rikuvad värvitöö esteetilise välimuse
☛ odav pintsel kaotab peale pesemist oma vormi ja kuju

Kvaliteetne, kriidivärvi jaoks loodud pintsel on mõeldud kestma. Pintsli harjased ei lähe peale korduvat kasutamist ja pesemist harali ega tule pintsli küljest lahti. Õigesti hooldades võib ta Sind saata aastaid ning aidata teostada lugematuid värvimisprojekte.

Kuna kriidivärv kuivab kiiresti ning on tekstuurilt paks, tuleb lisaks värvitava pinna iseloomule ja värvimistehnikale tähelepanu pöörata just pintsli kujule ja omadustele. Käsitsi värvides kuuluvad põnevad pintslijäljed enamasti kriidivärvi juurde. Erinevate pintslitega on võimalik neid just rõhutada või vastupidi  – saavutada sile, siidine tulemus. Välistatud pole ka värvirull ja kompressor, mille puhul on värvikulu juba suurem. 
Kvaliteetsed Nordic Chic pintslid

     🖌                          🖌                           🖌

Pintsleid on saadaval kahte tüüpi – sünteetilise ja naturaalse karvaga. Sünteetilise karvaga pintslid sobivad hästi vesialuseliste värvide (nagu Nordic Chic® värvid) ja lakkide pealekandmiseks. Sünteetilise karvaga pintslid on pehmed, jättes sileda ning jälgedeta tulemuse. Naturaalse karvaga pintslitega on võimalik saavutada tekstuurne, pintslijälgedega tulemus.

Tutvustame lähemalt kvaliteetseid puidust käepidemega Nordic Chic® pintsleid, mis on valmistatud kvaliteetsetest sünteetilistest harjastest ja roostevabast terasest. Pintslid on saadaval meie E-poes: /pood/pintslid ning SwissHof antikvariaadis aadressil Paju 5, Võru.

 • Nordic Chic® lapik pintsel 1,5
Nordic Chic® lapik pintsel 1,5

Lapik pintsel on hea abimees esimeste värvimis-tööde katsetamisel. See libiseb hästi, katab piisavalt suure pinna ning mahutab palju värvi.  Mida rohkem värvi mahutab, seda harvem peab värvimise katkestama ja pintsli värvi sisse kastma.  


 • Nordic Chic® ümarpintsel 35 mm
Nordic Chic® ümarpintsel 35 mm
Ümarad, ovaalse kujuga pintslid sobivad paljude värvimisprojektide juurde. Kuna pintsli pindala on üsna suur, mahutab ta ka rohkem värvi. 

Ümarpintsliga on hea värvida pulki, nikerdusi ja ümaraid vorme. Võimalik tekitada värviga mööblile tekstuurne ja täidlane pind. Pintsel on vastupidav ega kaota oma kuju ka pikemaajalisel kasutamisel. 

 • Nordic Chic® terava otsaga ümarpintsel
  Nordic Chic® terava otsaga ümarpintsel

Terava otsaga ümarpintsel sobib hästi peenemate pintslitõmmete tegemiseks. Ideaalne toolide, lauajalgade, nikerduste, keerulisemate nurkade ja sopistuste värvimiseks.

 • Nordic Chic® nurgaga pintsel
Nordic Chic® nurgaga pintsel
Nurga kuju moodustavate harjastega pintsel
sobib suurepäraselt teravate joonte ja servadega pinna värvimiseks. Nurga tõttu pääseb see keerulisematesse kohtadesse ning aitab vältida värvipaksendeid nurkades.

Lapik nurgaga pintsel sobib hästi suurte pindade värvimiseks.
 

 • Nordic Chic® vahapintsel

 • Nordic Chic® vahapintsel
  Vastupidav vahapintsel vaha hõlpsaks peale-
  kandmiseks. Pintsel võimaldab pääseda nurkade ja keeruliste nikerdusteni.

  Peale kasutamist pesta sooja seebiveega ja riputada kuivama.


  • Nordic Chic® šabloonipintsel
  Nordic Chic® šabloonipintslid


  Väikesed šablooni-
  pintslid värvi peale-
  kandmiseks


  HOOLDAMINE


  Peale kasutamist peske pintslid leige veega ning asetage paariks tunniks veevanni. Veevanniks võib olla lihtsalt veega täidetud kauss või tass. Soovitame vette (ja ka värvi sisse) kasta vaid pintsli harjased, metallist osa võiks jääda välja. 

  Peale pintsli vannitamist loputage see vee all uuesti ning riputage kuivama. 
  Pintsleid kuivatatakse n.ö pea alaspidi. Augud pintsli päises ongi vot just selle jaoks loodud. Riputa pintsel kuivamiseks kas naela või konksu otsa või seo august läbi nöör. Purgis püstises asendis kuivatades kaotab pintsel kiiresti oma vormi.

  Kommentaarid

  Email again:

  Eelmine

  Järgmine

  Mööbli värvimise etapid 

  Jaga seda artiklit